مزایای لوله‌های بتنی نسبت به سایر انواع لوله‌ها با وجود سنگینی و شرایط سختی که لوله‌های بتنی برای حمل و نصب دارند، اما ارزان‌تر بوده و مقاومت فوق‌العاده‌ای در برابر فشارهای داخلی دارد. ضمن اینکه با دوام زیاد و مقاومت بالا در برابر خوردگی همچنان یکی از گزینه‌های اصلی برای لوله گذاری فاضلاب‌ها محسوب می‌شود.

لوله بتنی برای جمع آوری فاضلاب و آب باران مناسب هستند. این لوله ها در سایزها و ابعاد مختلفی ساخته می شوند و دارای دو نوع لوله بتنی ساده و لوله بتنی مسلح هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با مزایای لوله های بتنی، انواع آن و روش های ساخت آن آشنا کنیم.

ادامه مطلب: آشنایی با لوله های بتنی، مزایا، انواع و روش های ساخت آن

کاربردها و مزایای لوله های مسی در صنایع مختلف

کاربردها و مزایای لوله های مسی در صنایع مختلف، شاید ده‌ها سال است که از لوله‌های مسی به عنوان خطوط آبرسانی در خانه‌ها استفاده می‌شود. شما احتمالاً این نوع لوله را زیر کابینت یا زیرزمین خود دیده‌اید و با شکل آن‌ها آشنا هستید. لوله‌های مسی معمولاً در صنعت ساختمان برای خطوط آبرسانی و خطوط مبرد در سیستم های HVAC (گرمایش، سرمایش و تهویه هوا) استفاده می‌شوند. با ما همراه باشید تا با کاربردها و مزایای این لوله ها بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب: کاربردها و مزایای لوله های مسی در صنایع مختلف

آشنایی با گسکت ها، نحوه عملکرد و کاربردهای آن

گسکت یک عنصر اساسی در بسیاری از فرآیندهای تولید است که در انواع و کاربردهای مختلفی در دسترس است. مواد سازنده آن ها براساس کاربرد آن ها متفاوت است و می توان آن ها را در اتومبیل ها، قطارها، هواپیماها، قایق ها، تجهیزات برقی، پمپ ها و بسیاری موارد دیگر یافت. با ما همراه باشید تا شما را بها این عنصر اساسی آشنا کنیم.

ادامه مطلب: آشنایی با گسکت ها، نحوه عملکرد و کاربردهای آن

آشنایی با انواع گسکت ها و صنایعی که از این قطعه استفاده می کنند

در بسیاری از صنایع، نشتی از اتصالات می تواند فاجعه بار باشد. نشت باعث از بین رفتن محصول و انرژی می شود. همچنین هیچ تولید کننده ای نمی خواهد با نشت مواد سمی یا خطرناک، به انسان و محیط زیست آسیب برساند. می توان یک آب بندی مطمئن را برای جلوگیری از نشت اتصالات با این تجهیز ایجاد کند. این وسیله در واقع جزئی از یک کل است که بدون وجود او کارایی دستگاه مختل می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع گسکت ها، صنایعی که از گسکت ها استفاده می کنند و استانداردهای آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع گسکت ها و صنایعی که از این قطعه استفاده می کنند

آشنایی با گیربکس دور متغیر (واریاتور)

آشنایی با گیربکس دور متغیر (واریاتور)، روش های مختلفی برای کاهش دور خروجی از الکتروموتورها وجود دارد، اما رایج ترین روشی که از آن برای این منظور استفاده می شود، نصب گیربکس دور متغیر می باشد. در ادامه به انواع، مکانیزم عملکرد، اجزاء، کاربرد این نوع گیربکس ها و ... اشاره شده است.

ادامه مطلب: آشنایی با گیربکس دور متغیر (واریاتور)