آشنایی با برش بتن، انواع روش های آن و نکات مهمی که در این زمینه باید به آنها توجه کنیم

آشنایی با برش بتن، انواع روش های آن و نکات مهمی که در این زمینه باید به آنها توجه کنیم، برخی مواقع بخشی از کاربری ساختمان و یا نقشه معماری تغییر می کند. در این زمان مهندسین عمران به فکر تخریب بتن می افتند. پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی موجب شده تا مهندسین به جای تخریب بتن از روش های مختلف برش بتن استفاده کنند.

ادامه مطلب: آشنایی با برش بتن، انواع روش های آن و نکات مهمی که در این زمینه باید به آنها توجه کنیم

آشنایی با انواع لوله های کاروگیت H.D.P.E و تست هایی که این لوله ها باید پشت سر بگذراند

آشنایی با انواع لوله های کاروگیت H.D.P.E و تست هایی که این لوله ها باید پشت سر بگذراند، در این مقاله قصد داریم شما را با انواع لوله های کاروگیت HDPE آشنا کنیم. همچنین در ادامه به تست ها و استانداردهایی که یک لوله کاروگیت باید پشت سر بگذارد خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع لوله های کاروگیت H.D.P.E و تست هایی که این لوله ها باید پشت سر بگذراند

از لوله کاروگیت در چه صنایعی می توان استفاده کرده

از لوله کاروگیت در چه صنایعی می توان استفاده کرده، اگر چه لوله کاروگیت پلی اتیلنی H.D.P.E کاربردهای فراوانی دارد، استفاده از لوله کاروگیت برای مدیریت جریان آب ها و فاضلاب بسیار مناسب است و مهمترین کاربرد این نوع لوله است. با ما همراه باشید تا با کاربردهای این لوله در صنایع مختلف آشنا شوید.

ادامه مطلب: از لوله کاروگیت در چه صنایعی می توان استفاده کرده

انواع لوله کاروگیت

انواع لوله کاروگیت، لوله کاروگیت نیز همانند سایر لوله ها دارای انواع مختلفی است و می توان آن ها را براساس سایز و ابعاد دسته بندی کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع لوله های کاروگیت آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: انواع لوله کاروگیت

ویژگی های لوله کاروگیت و کاربردهای آن در سیستم انتقال مایعات

ویژگی های لوله کاروگیت و کاربردهای آن در سیستم انتقال مایعات، لوله کاروگیت یک نوع لوله است. لوله ای با جداره خارجی ساختمند یعنی حالت فنری شکل که سیاه رنگ است. مجموعه‌ای از ردیف‌ها و شیارها روی سطح آن وجود دارد. این لوله می‌تواند از فولاد و یا پلاستیک‌هایی از قبیل پلی اتیلن با چگالی بالا (H.D.PE) یا PVC ساخته شود. که بدلیل مزایای بسیار بالای پلی اتیلن لوله کاروگیت پلی اتیلن با فاصله ی زیاد از دیگر انواع لوله کاوگیت در صدر کاربرد در انواع پروژه های شهری و جاده ای ست. همچنین می‌تواند روکش دار یا آستردار باشد مثل لوله کاروگیت پی وی سی که پوششی از جنس الیاف دارد البته نوع بدون پوشش کاربرد بیشتری دارد.

ادامه مطلب: ویژگی های لوله کاروگیت و کاربردهای آن در سیستم انتقال مایعات