آشنایی با انواع سقف مانسارد

آشنایی با انواع سقف مانسارد، شما می توانید تغییرات زیادی در طراحی سقف مانسارد ایجاد کنید تا تغییر در چگونگی ظاهر و عملکرد آن را ببینید. اجرای این تغییرات تا زمانی که طراحی سقف مانسارد تکمیل نشده، امکان پذیر است. هر کدام از این تغییرات جوانب مثبت و منفی خاص خود را دارند. قبل از اینکه یکی از این تغییرات را به طور قطع انتخاب کنید، محیط اطراف و طبیعت را در نظر بگیرید. در این مطلب می خواهیم به بررسی انواع سقف مانسارد بپردازیم.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع سقف مانسارد

آشنایی با مراحل و نحوه ساخت سقف های مانسارد

آشنایی با مراحل و نحوه ساخت سقف های مانسارد، سقف فرانسوی (مانسارد) با داشتن یک فضای اضافی برای نگهداری چیزهای مختلف و یا حتی زندگی بسیار مناسب است. سقف مانسارد بر اساس اتصالات ایستاده و درزبندی های محکم ساخته می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه و مراحل ساخت سقف مانسارد آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با مراحل و نحوه ساخت سقف های مانسارد

آشنایی با تاریخچه، مشخصات ظاهری و ساختار سقف مانسارد

آشنایی با تاریخچه، مشخصات ظاهری و ساختار سقف مانسارد، سقف مانسارد (mansard roof) یک سقف چهار بعدی با طراحی شبیه به سقف gambrel (سقفی شیب دار که ابتدا کم شیب بوده، سپس شیب آن زیاد می شود و به بام پا اسبی یا شیروانی چهار ترک نیز معروف است) می باشد که توسط دو شیب در هر طرف به سمت پایین قرار می گیرد و پنجره های شیروانی در یک زاویه تندتری نسبت به قسمت بالا در آن جای می گیرند.

ادامه مطلب: آشنایی با تاریخچه، مشخصات ظاهری و ساختار سقف مانسارد

مزایا و معایب سقف های مانسارد

مانسارد، سقف فرانسوی یا لبه دار نیز نامیده می شود. این سقف شیبدار، یک طبقه اضافی به نام اتاق زیر شیروانی ایجاد می کند که سقف آن کوتاه است. شیب بالایی سقف مانسارد از سطح زمین قابل مشاهده نیست. مانسارد برای ساختمان های مدرن بسیار مناسب است و خیلی بیشتر از آنچه تصور می شود مورد استفاده قرار می گیرد. با ما همراه باشید تا بیشتر با مزایا و معایب این نوع از سقف ها آشنا شوید.

ادامه مطلب: مزایا و معایب سقف های مانسارد

برای تمیز کردن کابینت های چوبی به چه نکات مهمی باید توجه کرد

برای تمیز کردن کابینت های چوبی به چه نکات مهمی باید توجه کرد، کابینت هایگلاس به دلیل ظاهر صاف و براق خود کمتر آلودگی را جذب می کند، علاوه بر آن به راحتی با استفاده از یک دستمال مرطوب می توان سطح آن را تمیز کرد اما در مقابل، کابینت چوبی به راحتی آلودگی را جذب نموده و تمیزکاری آن سخت می باشد. به همین دلیل توجه به ظاهر کابینت امری بسیار مهم است که باید همیشه به آن توجه نمود. ذرات چربی یا مواد غذایی بر روی کابینت تمام چوب می چسبد که این امر تمیز کردن آن را کمی سخت می کند. شما می توانید کابینت ها را به طور روزانه یا ماهیانه تمیز کنید و از زیبایی آن ها لذت ببرید. در این مقاله قصد داریم به شما راهکارها و نکاتی پیراموت تمیز کردن کابینت های چوبی آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: برای تمیز کردن کابینت های چوبی به چه نکات مهمی باید توجه کرد